Provozovatel

 

Kurz dramaturgie a scénáristky a Konzultace k filmovému scénáři provozuje autorský kolektiv, který se zabývá filmovou scénáristkou a tvůrčím vzděláváním se zaměřením na dramaturgii a filmovou scenáristikou.

Vzdělávací kurzy začali jíž od roku 2011. Nejdříve byly zaměřené na studenty, kteří chtěli studovat filmové fakulty a chystali se na přijímací zkoušky nebo na studenty, kteří byly filmovými fanoušky a chtěli natáčet filmy nebo si zvýšit své filmové znalosti. Dle našich informací byly tyto kurzy, jako takové jedinečné v České republice.

Nyní se tvůrčí kurzy soustředí na obor dramaturgie a její dopady na dva další obory, které jsou dramaturgií významně ovlivněné, a to jsou scenáristika a beletrie. Oba obory mají hodně toho společného ale také i hodně toho odlišného. Kurzy kladou důraz, jak na rozbor společných, tak i odlišných prvků. 

Dále se v rámci konzultačních dílen rozebírají jednotlivá díla a to vždy individuálně s autorem. Toto umožňuje upřímnou komunikaci k dílu a zároveň zachování se soukromí.

Všechny kurzy a dílny probíhají z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Tímto způsobem jsou dostupné zájemcům v celé České republice a na Slovensku. U kurzů jsou vždy předem stanovené termíny, zatímco u individuálních konzultací je čas flexibilní a stanovuje se dle dohody.

Kontakt:

E-mail: studioskola@hotmail.cz